Proteínové guľky s arašidovým maslom a ovsenými vločkami

Proteínové guľky s arašidovým maslom a ovsenými vločkami

Pár viet na úvod: pre mnohých z vás, ktorí nás kontaktovali prostredníctvom našej Facebook Fan Page "Fitness Tréneri", nie je problémom donútiť sa k fyzickej aktivite, ale jedlo to je už iná káva! Často neraňajkujete, vynechávate jedlo a tvrdíte nám, že na vine je nedostatok času v práci, alebo v škole.
Vážení, ak chcete nabrať na svalovej hmote, alebo naopak chudnúť, musíte začať tým, že jedlo budete prijímať pravidelne - je pravdou, že aj hlad často pôsobí ako silný stimulant metabolizmu, ale ak prichádza krátko pred spánkom, donúti váš často zjesť nekontrolovateľné množstvo jedla s obrovským energetickým obsahom. Často nie práve optimálneho zloženia.
Problémom v diétnom režime je aj neodolateľná chuť na sladké, ktorá vás chtiac - nechtiac donúti porušiť vypracovaný stravovací režim. Ako tomu predchádzať? Jednoduho - pripravte si proteínové guľky s arašidovým maslom, ktoré môžete rýchlo zjesť vtedy, ak nemáte čas na kvalitné jedlo a ak ich zjete v období do tréningu, nemusíte sa obávať nadbytočného príjmu kalórií, ktoré by sa opäť premenili na tuk (samozrejme, podmienkou je zjesť 2-3 proteínové guľky, nie 30). Poradíme vám recept, ktorý zvládnete aj keď nie ste odborne zdatní kuchárky/kuchári. Čo k príprave potrebujete?

  • vysokopercentný proteín, najlepšie čokoládovej, alebo kakaovej chuti - može byť aj vanilkový, prípadne neutrálny, v takomto prípade odporúčame recept doplniť aj o naturálne kakao
  • arašidové maslo - v 100 g obsahuje často takmer až 30 g bielkovín, 15 g sacharidov a 45-50 g zdravých tukov
  • ovsené vločky
  • med, alebo prírodné, nízkokalorické sladidlo Stevia

Postup prípravy: zmiešaj 100 g proteínu čokoládovej/kakaovej príchuti, 100 g arašidového masla, 50 g medu (alebo tomu zodpovedajúce množstvo Stevie – je to prírodné, nízko kalorické sladidlo) a 50 g ovsených vločiek na jemno rozmixovaných v mlynčeku na kávu.
Zmes vypracuj na cesto, z neho vyformuj malé guličky, ktoré môžeš posypať kokosom, alebo mletými orechmi; vlož do krabičky, tú daj do chladničky, aby proteínové guľôčky chladom stuhli. Proteínové guľky môžeš priamo konzumovať v momente, ako ich vyberieš z chladničky, poslúžia ti tiež ako rýchly zdroj bielkovín a kalórií v prípadoch, keď "nestíhaš" kvalitne jesť z dôvodu pracovného, alebo štúdijného vyťaženia.