Schudla napriek chorobe a pôsobí ako fitness trénerka

Schudla napriek chorobe a pôsobí ako fitness trénerka

Inzulínovú rezistenciu možno z fyziologického hľadiska definovať ako stav, pri ktorom normálne množstvo inzulínu vyvoláva podnormálnu biologickú odpoveď. Znížená citlivosť periférnych cieľových tkanív na účinok inzulínu predstavuje jednu z hlavných charakteristík tzv. cukrovky, gestačného diabetes mellitus, obezity, hypertenzie, genetických syndrómov, ako aj série ďalších ochorení a ich prejavov, ktoré s tým súvisia (okrem ťažkých depresívnych stavov je to napr. zvýšenie sekrécie androgénov a následné zvýšené vypadávanie vlasov, masívne akné, poruchy menštruačného cyklu atď.). Už samotný počet problémov, ktoré inzulínová rezistencia spôsobuje, je doslova hrôzostrašný a ak toto trvalé ochorenie postihne mladú, sebavedomú, krásnu ženu, dokáže to s ňou poriadne zatočiť. Komu pridá na sebavedomí prírastok 10 kg na hmotnosti počas niekoľkých týždňov, alebo akné, ktoré pokryje za niekoľko dní tvár, o ktorú sa „bijú“ módni fotografi na celom svete?

Inzulínová rezistencia tvrdo zasiahla aj Evu Dvoráčkovú, ktorá po dlhom hľadaní našla riešenie nielen na to, ako sa zbaviť nadbytočných kilogramov, ale navyše po rokoch strávených vo svete modelingu našla motiváciu pomáhať v chudnutí aj ďalším ženám – aktuálne pracuje ako fitness trénerka v exotickom Dubaji. O tom, aký je život s inzulínovou rezistenciou, ako sa Eve podarilo prekonať následky ochorenia a dopracovať sa k postave, ktorú jej môžu závidieť aj podstatne mladšie dievčatá a ženy (navyše, bez ochorenia) sa dozviete viac z nasledujúceho interview.
Skôr, ako sa však započúvate do nášho rozhovoru, pozorne si preštudujte nasledujúce fotografie (tréning, ktorý je denno-dennou súčasťou Evinho režimu bude nasledovať v samostatnom článku) a ak sa aj vy trápite s nadváhou (alebo nedajbože s inzulínovou rezistenciou), položte si jednoduchú otázku: „Ak to dokázala Eva, prečo to nedokážem aj ja?“


Eva Dvoráčková - interview pre EastLabs Radio a FitnessTreneri.sk, 1. časť
Eva Dvoráčková - interview pre EastLabs Radio a FitnessTreneri.sk, 2. časť