Bielkovinový chlieb s nízkym obsahom sacharidov, vhodný do diéty

Bielkovinový chlieb s nízkym obsahom sacharidov, vhodný do diéty

Problémom mnohých, ktorých cieľom je úbytok na hmotnosti a zníženie tukovej vrstvy okolo pásu, bokov, alebo stehien, je odolať pokušeniu a počas zníženého príjmu potravy nezlyhať. Zlyhania prichádzajú vtedy, ak je vaša strava nevyvážená, ak nedoprajete telu zvýšený príjem bielkovín, ak trápite telo hladovaním. Nielenže hladovanie prináša úbytok svalovej hmoty (zopakujeme, čo sme uviedli aj v úvodných článkoch o chudnutí - svaly a svalová hmota sú pecou, kde sa kalórie likvidujú, čím menej svalov máte, tým pomalší je váš metabolizmus), ale často aj neodolateľnú chuť na pečivo, chlieb, rožky, koláčiky.

Tí, ktorí nedokážu odolať, môžu aplikovať v krízových dňoch výrobok označovaný ako tzv. Carb Control (znižuje využiteľnosť sacharidov, prijatých z jedla, ktoré ich obsahuje), riešením je aj bielkovinový chlieb, ktorý sa z času na čas objaví v niektorej z predajní s pečivom. My sme tento chlieb dnes vyskúšali a môžeme potvrdiť, že je vhodnou alternatívou k potravinám s vysokým obsahom sacharidov, ktorých sa v diétnom režime ženy, muži, kulturisti, fitnessky aj bikini fitnessky len ťažko zriekajú. Navyše, za cenu iba o pár centov vyššiu ako 1€ (my sme ho zakúpili za 1,45€) získate 280g vážiaci chlieb, ktorý obsahuje vysoké množstvo bielkovín (takmer 80 g) a iba 23 g sacharidov.

Viac o bielkovinom chlebe si môžete prečítať v nasledujúcom letáku, ktorý sme získali v spomínanej predajni, ako vyzerá taký bielkovinový chlieb si môžete pozrieť na nasledujúcich fotografiách.